Skip to content Skip to footer

Najlepsze gry planszowe i karciane na ferie zimowe

Ferie w domu wcale nie muszą wiązać się ze spędzaniem czasu przed komputerem lub telewizorem. Planszówki są świetną alternatywą, zapewniają twórczą rozrywkę, a także rozwijają zainteresowania i umiejętności. Są też okazją do umocnienia więzi między znajomym, przyjaciółmi i rodziną.

Nie masz pomysłu jak spędzić ze swoim bliskimi ferie zimowe? Ruszamy z pomocą! W ofercie Edgard Games znajdziesz gry skierowane do różnych grup odbiorców: od najmłodszych, do młodzieży i dorosłych. Są też takie, które połączą pokolenia i rozbudzą w ekipie ducha rywalizacji w trakcie długich, zimowych wieczorów.

Ekscytujące gry dla ciekawych świata i zwierząt

W serii Kto da mniej? na graczy czekają emocjonujące licytacje połączone z ogromną dawką wiedzy na temat zwierząt i państw świata.  Gracz prowadzący rundę dobiera kartę, rzuca kostką i odczytuje z karty wylosowane podpowiedzi. Po ich wysłuchaniu gracze zgadujący zgłaszają, ilu pytań potrzebują, żeby odgadnąć nazwę państwa lub zwierzęcia z karty. Następnie zadają zadeklarowaną liczbę pytań i na podstawie odpowiedzi prowadzącego starają się rozwikłać zagadkę.

Kto da mniej to edukacyjna gra dla całej rodziny. Fascynują Cię nowe kultury i tradycje? A może kochasz zwierzęta i uwielbiasz dowiadywać się ciekawostek na temat różnych gatunków. Chciałbyś zainteresować swoje dziecko wiedzą z geografii lub biologii? Z grą karcianą Kto da mniej będziesz miał okazję wykazać się wiedzą ze świata, dowiedzieć się wielu interesujących zagadnień, a jednocześnie spędzić miło czas w gronie swoich bliskich.

Rodzinny spacer po najpiękniejszych zakątkach niezwykłego parku

Rodzinne ćwiczenie refleksu i spostrzegawczości zapewni pięknie wydana gra Sprytni Ogrodnicy. Jeśli zimą tęsknicie za zielenią i spacerowaniem pięknymi alejkami w parkach, sięgnijcie po rodzinną grę dla spryciarzy i przenieście się do fascynującego ogrodu pełnego niezwykłych roślinnych rzeźb.

Ustawcie swoją grupkę odwiedzających tak, aby to właśnie oni zobaczyli jak najwięcej ogrodniczych dzieł! Liczy się spryt i taktyka, gdyż pozostali ogrodnicy będą próbowali pokrzyżować sobie wzajemnie plany. Sprytni Ogrodnicy to rodzinna gra planszowa, która zapewni mnóstwo zabawy w gronie znajomych i rodziny.

Neurony w akcji – trening szarych komórek dla małych i dużych

Dynamiczne misje oparte na symbolach i liczbach, które rozruszają szare komórki niezależnie od wieku graczy to atut gry Neurony w akcji. To wyścigowa gra planszowa, polegająca na jak najszybszym wykonywaniu misji. W trakcie zabawy zawodnicy otrzymują kartę misji z kodem do odcyfrowania oraz wspólną pulę dwustronnych żetonów. Gracz, który pierwszy wykona swoje zadanie, awansuje na wyższy poziom i będzie musiał wykazać się jeszcze lepszym sprytem i szybkością! Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy ukończy poziom 10.

Neurony w akcji środek

Neurony w akcji to niezwykle wciągająca gra wspomagająca rozwój kompetencji matematycznych, a także ucząca rywalizacji. Rozgrywki są świetnym sposobem na rozwijanie umiejętności wnioskowania, koncentracji, refleksu i myślenia logicznego. Proste symbole pozwalają bawić się osobom w każdym wieku. Rozgrywkę można dostosować do poziomu graczy, dlatego każdy może wziąć udział w wyścigu i zapewnić swoim neuronom solidny trening nawet w trakcie przerwy od szkoły lub uczelni!

Seria Ja ci pokażę! – wykręca ciało i szare komórki

Seria gier Ja ci pokażę! udowadnia, że tradycyjne kalambury mogą zaskoczyć nową odsłoną, a wiele sposób prezentacji haseł rozrusza skutecznie ciało oraz umysł. W ramach serii do wyboru jest wersja do młodzieży i dorosłych z 440 hasłami i 10 zakręconymi sposobami prezentacji i oraz rysunkowa wersja Ja ci pokażę! Junior zapewniająca dzieciakom setki godzin przyjemnej zabawy.

Poznajcie się na wylot z grą Tajne przez poufne

Z kolei Tajne przez poufne pozwoli graczom lepiej się poznać i odkryć swoje mniej lub bardziej skrywane sekrety. W trakcie dynamicznej rozgrywki sprawdzicie, jak dobrze się znacie. Chciałbyś poznać lepiej swoich kolegów i koleżanki, dowiedzieć się ich sekretów a przy okazji świetnie się bawić?

Tajne przez poufne to gra, która rozruszy każdą imprezę. Gracze dzielą się na dwie drużyny: białą i czarną. Na każdej karcie znajdują się dwa pytania (białe dla członków drużyny białej, czarne dla drużyny czarnej) oraz odpowiedzi TAK i NIE. Każdy gracz odpowiada na pytanie skierowane do jego drużyny, kładąc swój żeton obok wybranej odpowiedzi. Zadaniem graczy jest odgadnąć, kto należy do ich teamu. Interesujące pytania i odkrywanie wzajemnie swoich tajemnic zapewni zabawę na wiele wieczorów. To także świetny sposób na poznanie sekretów swojego partnera lub partnerki.

Zabójczo wciągające Śledztwa

Na brak zajęcia nie będą narzekać również fani zagadek kryminalnych na najwyższym szczeblu, którzy mogą spróbować swoich sił w rozwiązywaniu Śledztwa w Białym Domu. To detektywistyczna gra karciana, w której wcielając się w postać świadka, tworzycie kryminalną historię zbrodni lub rozwiązujecie polityczne i kryminalne intrygi jako członkowie zespołu śledczych! Pamiętajcie, że wszyscy i wszystko jest ze sobą powiązane, a politycy największego mocarstwa świata potrafią być naprawdę bezwzględni. Śledztwo w Białym Domu na pewno zadowoli wszystkich fanów kryminalnych zagadek.

W serii dostępna również gra Śledztwo Niewiarygodne historie dla całej rodziny lub paczki znajomych. Podczas rozgrywek gracze muszą ze sobą współpracować, bo tylko tak uda się im rozwiązać zagadkę! Zostań Świadkiem i w oparciu o wylosowane karty wymyślaj kryminalną historię. Pamiętaj, że ogranicza cię tylko własna wyobraźnia. To od ciebie zależy, jak bardzo skomplikujesz sprawę.

Gra dla prawdziwych fanów karcianek

Intuicja, umiejętność wyciągania wniosków oraz zimna krew przydadzą się także w grze Kto za burtę? w której gracze wcielają się w rozbitków walczących o przetrwanie w dryfującej po morzu szalupie. Kto wykaże się sprytem, ocali osobę, którą kocha a swojego największego wroga wyrzuci za burtę? Każda tura reprezentuje jeden dzień spędzony na morzu. Możesz wiosłować, walczyć o pozycję na łodzi, kolekcjonować znalezione w wodzie kosztowności lub po prostu usiąść i mieć nadzieję, że nikt cię nie zaczepi.

128 powodów do gadania po angielsku – Let’s talk

Szukasz gry, która zapewni frajdę… a przy okazji pomoże pokonać barierę w mówieniu po angielsku? Let’s talk. Projekt Miasto to aż 128 powodów do gadania po angielsku! Strategiczna gra do nauki angielskiego to doskonale spędzony czas w gronie rodziny i przyjaciół, a także ćwiczenie umiejętności swobodnej komunikacji, scenek i dialogów. Gra z ćwiczeniami po angielsku pozwoli zagłębić się w fascynującą przygodę i poznać prawdziwy codzienny język. Znajdziesz tu warianty do zabawy na poziomie początkującym, jak i średnio zaawansowanym.

Let's talk plansza

Czy już wiesz, która z zaprezentowanych gier pozwoli Ci choć na chwilę zapomnieć o przemoczonych skarpetkach oraz zmarzniętych dłoniach? Najlepsze planszówki na ferie w domu to takie, które zapewnią różnorodność mechanik oraz ogrom rozrywki i śmiechu. Gwarantujemy, że z Edgard Games każdy znajdzie coś dla siebie.

Total
1
Shares