Skip to content Skip to footer

Kto da mniej! Edukacyjna gra dla całej rodziny

Czy jesteś fanem podróży tych większych jak i mniejszych? Fascynują Cię nowe kultury i tradycje? Uwielbiasz zwiedzać Polskie zabytki i miasta? A może kochasz zwierzęta i lubisz dowiadywać się ciekawostek na temat różnych gatunków. A może chciałbyś zainteresować swoje dziecko wiedzą z geografii lub biologii? Z grą karcianą „Kto da mniej” będziesz miał okazje wykazać się wiedzą ze świata, dowiedzieć się wielu interesujących zagadnień, a jednocześnie świetnie się bawić.

Kto da mniej! – ekscytująca gra dla ciekawych świata

Kto da mniej to edukacyjna gra dla całej rodziny. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, jakie polskie miejsca/zabytki, państwa lub zwierzęta ukrywają się na kartach. Gracz prowadzący rundę dobiera kartę, rzuca kostką i odczytuje z karty wylosowane podpowiedzi. Po ich wysłuchaniu gracze zgadujący zgłaszają, ilu pytań potrzebują, żeby odgadnąć nazwę państwa lub zwierzęcia z karty. Następnie zadają zadeklarowaną liczbę pytań i na podstawie odpowiedzi prowadzącego starają się rozwikłać zagadkę.

Który region słynie z babki ziemniaczanej, sękaczy i pysznych serów korocińskich? Jakie zwierzę jest przystosowane do życia w ekstremalnych warunkach i jednorazowo może wypić nawet 120 litrów wody? Gdzie mówi się językiem luźno spokrewnionym z fińskim, choć do zimnej Finlandii stamtąd daleko? Czy odgadniesz polski region, zwierzę i państwo, które kryją się za powyższymi pytaniami?

Licytuj, dopytuj, zgaduj!

Pięknie ilustrowane karty oraz kilka wariantów rozgrywki zapewnią ekscytującą zabawę na wiele godzin. Gra świetnie sprawdzi się również w trakcie podróży samochodem lub na lekcjach biologii czy geografii. Dzięki niej poszerzysz swoją wiedzę na temat świata, spędzisz miło czas oraz zapewnisz szybsze bicie serca podczas wielu ekscytujących licytacji.

Kto da mniej to gra, w której liczy się spryt, odwaga, umiejętność wyciągania wniosków i zimna krew. Ile pytań potrzebujesz, aby odgadnąć, w którym kraju na stołach królują śledzie a wśród zabawek klocki Lego? Czy podpowiedzi: zagrożony wyginięciem, wszystkożerny ssak wystarczą, abyś odgadł/a ukryte na karcie zwierzę? Czy odgadniesz miejsce kryjące się za słowami: szczyt, Morskie Oko i wspinaczka?

Powrót do czasów dzieciństwa

Jeśli urodziłeś się w latach 80 lub 90 z pewnością pamiętasz okrągłe karty Tazo dodawane do czipsów Star Foods. Znajdowały się na nich informacje na temat egzotycznych zwierząt lub odległych krajów. Z grą karcianą Kto da mniej Polska, Kto da mniej Państwa i Kto da mniej Zwierzęta możesz cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie te ekscytujące chwile, gdy na podwórku ze znajomymi toczyła się rozgrywka wspomnianymi żetonam

Total
8
Shares