Skip to content Skip to footer

Ekscytująca gra dla miłośników zwierzaków – Bójka na zwierzaki

Świat zwierząt jest naprawdę fascynujący! Czy wiedziałeś, że do tej pory naukowcom udało się odkryć 1,9 mld gatunków organizmów żywych? Wśród nich są zwierzęta, które z pewnością znasz, ale również takie, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Z Bójką na zwierzaki zawalczysz o zwycięstwo w gronie rodziny i znajomych oraz poznasz wiele interesujących gatunków z całego świata.

Poznaj najpopularniejsze gatunki zwierząt

Bójka na zwierzaki to gra edukacyjno-rozrywkowa, stworzona z myślą o wielbicielach świata zwierząt. Dzięki niej poznasz aż 180 gatunków zwierząt żyjących w Polsce, jak i poza jej granicami. Mechanika gry opiera się na dopasowywaniu do siebie wspólnych elementów widocznych na kartach. W pudełku znajdziesz 91 dwustronnych kart gry oraz 14 kart ze słowniczkiem obrazkowym, który pozwoli zapoznać się z wieloma ciekawymi gatunkami. Co więcej, słowniczek obrazkowy podzielony został geograficznie, a karty do gry z jednej strony przedstawiają gatunki Polski (wyodrębniono je kolorem pomarańczowym), z drugiej te z całego świata (wyodrębniono je kolorem niebieskim).

 

Wciągająca gra z kilkoma wariantami rozgrywki

Bójka na zwierzaki została stworzona dla dzieci już od 8 roku życia! W pudełku znajduje się aż 105 kart do 3 wersji rozgrywek. Najłatwiejszym wariantem jest rodzinna rozgrywka, dzięki której, dzieci uczą się rozpoznawać gatunki zwierząt. Jeden z graczy ma za zadanie wypowiedzieć nazwę zwierzaka zilustrowanego na jednym z obrazków na karcie. Zadaniem pozostałych graczy jest jak najszybsze odnalezienie właściwego obrazka, wskazanie go palcem i jednocześnie wykrzyknięcie jego nazwy. Osoba, która jako pierwsza to zrobi, zabiera wyłożoną kartę. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej kart.

W wariancie dla początkujących na stole lądują dwie karty tego samego koloru. W jak najkrótszym czasie gracze mają za zadanie odszukać na kartach hasła tworzące parę. Parą haseł mogą być dwa rysunki danego zwierzątka, rysunek zwierzaka i jego nazwa lub dwie nazwy. Gracz, który jako pierwszy odnajdzie parę, wypowiada nazwę zwierzęcia i zabiera obie wyłożone karty. Każda para kart ma tylko jedno wspólne hasło. Podobnie jak w poprzednim wariancie, wygrywa osoba, która zbierze najwięcej kart.

Bardziej zaawansowanym graczom polecamy wariant sprawdzający ich refleks i spostrzegawczość. Rozgrywka polega na szukaniu wspólnego elementu, z wyłożonych na trzy, cztery kart z kupki każdego z graczy. Gracz, który jako pierwszy wskaże zwierzę pojawiające się na wszystkich wyłożonych na stół kartach, pozbywa się swojej karty, wykładając kolejną na stół. Osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa całą rozgrywkę i kończy grę.

Graj i ucz się

Poprzez wprowadzenie napisów, gra uczy i pozwala poznać nowe gatunki zwierzą, a także utrwalić te znane.  Większość gatunków zapisana jest za pomocą pełnej dwuwyrazowej nazwy. Umożliwia to słownikowe nauczenie się nazw wszystkich stworzeń występujących na kartach. Rozgrywki również nauczą odróżniać od siebie poszczególne gatunki wchodzące w skład tego samego rodzaju zwierząt.

Bójka na zwierzaki to także ćwiczenie spostrzegawczości i refleksu oraz świetny sposób na uzupełnienie lub poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt dla osób w każdym wieku. Jeśli jesteś pasjonatem przyrody, marzysz o najwyższej ocenie z biologii, albo szukasz sposobu na nudę podczas podróży, Bójka na zwierzaki sprawdzi się idealnie!

Total
1
Shares